Srijeda, 08 Ožujak 2017 22:28

PSG sve prosuo: Nevjerojatan podvig Baracelone

Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

Čudo se ipak dogodilo. Barcelona je uspjela nadoknaditi četiri gola zaostatka iz prve utakmice osmine finala Lige prvaka i pobjedom 6-1 protiv PSG-a izborila je plasman u četvrtfinale elitnog natjecanja 'Starog kontinenta'.

Do večeras u povijesti europskih kupova niti jedna momčad nije se vratila nakon što je prvi dvoboj izgubila 0-4. Do sada je 58 utakmica u fazi na ispadanje završilo pobjedom domaćeg sastava 4-0 i niti jedan od njih nije u uzvratu ispustio prednost. No, Barcelona se upisala u povijest kao prva koja je uspjela nadoknaditi nenadoknadivo.

Barcelona je vodila 3-0 golovima Luisa Suareza (3), Layvina Kurzawe (40-ag) i Lionela Messija (50-11m), a kada je Edison Cavani pogotkom u 62. minuti smanjio rezultat na 3-1 činilo se kako će PSG ipak u četvrtfinale. Francuzi su u 88. minuti imali siguran prolaz, a potom se raspali. U preostalom vremenu Neymar (88, 90-11m) i Sergio Roberto (90+5) su zabili za senzaciju.

Ivan Rakitić je igrao do 84. minute, a u 61. minuti je dobio žuti karton.