Subota, 15 Srpanj 2017 21:43

Tomislav Kopač i Tanja Samardžić pobjednici 4. „Duvanjske desetke" (10 km)

Ocijeni sadržaj
(3 glasova)

Tomislavgrad je danas bio pravi športski i atletski grad. Više od 120 sudionika odazvalo se uličnoj utrci na 10 i 3 km. Milina je bilo vidjeti djecu, mlade, ali i one starije, kako na ovaj način promiču sport i zdravi život. Pljesak publike i navijača koja ih je ispratila na startu, bodrila na stazi i dočekala na cilju, ohrabrio je trkače ali i domaćina utrke - AK Puls da nastavi s daljnjim radom i organiziranjem ulične utrke Tomislavgradom.

Među prvima u muškoj konkurenciji u utrci na 10 km, u kojoj je sudjelovalo 86 natjecatelja, bio je Imoćanin Tomislav Kopač. Izvrsno drugo mjesto izborio je naš Vinko Sliško, dok je treće mjesto osvojio Sinjanin Igor Čarić.

U ženskoj konkurenciji iste utrke prva je bila Tanja Samardžić (AK Moslavina u pokretu), druga Dijana Manđeralo iz Livna, a treća Splićanka Katarina Kokan, članica AK Dubrovnik.

Najbrži u utrci na 3 KM bio je Imoćanin Tomislav Brečić. Drugo mjesto osvojio je Josip - Ivan Čulo iz Tomislavgrada, a treće Ante Budimir iz Sinja.

Među ženama u utci na 3 KM najbrže su bile Duvanjke. Prva je istrčala Matilda Šola, druga Marija Smiljanić, a treća Anita Radoš

Vinko Sliško osvojio je titulu najbržega Duvnjaka. Drugi je Krešimir Parlov, a treći Domagoj Krišto. Titulu najbrže Duvanjke u ovoj utrci ponijela je Marija Kutleša.

Najuspješnijima dodijeljeni su pehari, medalje, priznanja, te novčane i robne nagrade.

Nagrade su uručili predsjednik AK Puls Krešimir Sliško, predsjednik Općinskoga vijeća Tomislavgrad Luka Krstanović te ministar znanosti, prosvjete, kulture i športa u Vladi Hercegbosanske županije Petar Galić.

Inače, organizaciju ove utrke potpomogla je tomislavgradska općina.

Organizatori zahvaljuju PU Tomislavgrad, Domu zdravlja Tomislavgrad, Framašima, sponzorima, duvanjskim sportskim kolektivima koji su afirmirali svoje članove za sudjelovanje na Duvansjkoj desetki, medijima i svima koji su pomogli u organizaciji ovoga športskog događaja.

Ovomu dodajmo da će televizijski prilog s "Duvanjske desetke" biti emitiran u ponedjeljak 17. srpnja, u 20 sati, na programu Naše TV.