Nogometna reprezentacija BiH je u prvom kolu grupe D kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. osvojila bod u Finskoj odigravši rezultatom 2:2.

Protiv vrlo dobro poznatog protivnika, s kojim je BiH igrala u kvalifikacijama za Euro, BiH je gubila do pet minuta prije kraja kada je pogodio Miroslav Stevanović.

Inače, BiH je povela u 55. minuti preko Miralema Pjanića. Bio je to jedanaesterac koji je Joronen prvo obranio, no Pjanić je odbijenu loptu pospremio u mrežu.

Veselje je trajalo samo tri minute. Najbolji finski strijelac Teemu Pukki prvo je izjednačio, a onda je u 77. pogodio za 2:1. Ipak, pet minuta prije kraja Edin Džeko spustio je loptu Stevanoviću koji je pogodio za konačnih 2:2.

U drugom meču grupe D Francuska i Ukrajina odigrale su neriješeno, rezultatom 1:1.

Novi izbornik BiH Ivajlo Petev startao je neriješenim rezultatom u ovim kvalifikacijama, a u sljedećoj kvalifikacijskoj utakmici imat će još teži posao jer mu u goste stiže Francuska.