Hrvatska taekwondo reprezentativka i članica zagrebačkog Metalca Iva Radoš osvojila je brončanu medalju u kategoriji do 73 kg posljednjeg dana natjecanja na Europskom prvenstvu u ruskom Kazanju.

Nakon što je pobjedama nad Grkinjom Evgenijom Sarri (8:1) i Britankom Jade Slavin (5:3) stigla do polufinala, u kojem je bolja od europske prvakinje iz 2016. bila Turkinja Nafia Kus (1:9).

Za Hrvatsku je ovo osma medalja na Europskom prvenstvu u Kazanju, što je rekordan domet naših boraca na kontinentalnim prvenstvima u seniorskoj konkurenciji. U Rusiji su hrvatske reprezentativke i reprezentativci osvojili tri zlatna i pet brončanih odličja.

Čestitamo svima!

Naši čitatelji u svojim komentarima ističu i brončanu medalju Kristine Beroš, također podrijetlom iz duvanjskoga kraja. Kristina je u prvom kolu svladala Portugalku 15:2, zatim Ukrajinku 9:2 a za medalju vrlo iskusnu Francuskunju 12:5. U polufinalu bolja od naše Kristine bila je Španjolka rezultatom 20:12, navode u Kristininom Taekwondo klubu “Dubrava”.