Ovogodišnju titulu kosbaše tradicionalne kupreške Strljanice osvojio je Mirko Kecman iz Petrovca. Drugo mjesto izborio je Kuprešak Vinko Čičak, a treće mjesto njegov sumještanin Ivo Ivković Ćibara.

Ovom prigodom održan je i malonogometni turnir na kojem je nastupilo deset ekipa, a pobjednici u seniorskoj konkurenciji su „Orbis project – HT Eronet“, dok su prvo mjesto u veteranskoj konkurenciji izborili Veterani HBŽ-a.

U tradicionalnim galopskim utrkama pobijedili su – na 1.600 m Hari Kalahan s jahačem Acom Sašićem iz Prijedora te u glavnoj utrci na 2.200 m Ilde France vlasnika Sakiba Hopovca iz Prijedora.  Uz ova, na Kupresu su jučer upriličena i druga natjecanja u tradicijskim športovima. Izdvajamo pješačku utrku u kojoj su sva tri prva mjesta osvojili Duvnjaci: Ante Pokrajčić, Emil Drmić i Mario Ćavar.