Tomislavgrad je jučer bio domaćin taekwondo prvenstva Herceg Bosne na kojem je sudjelovalo 229 natjecatelja iz 9 klubova. Organizator turnira bio je TKD klub Koryo Tg za koji je nastupilo 58 članova. Osvojili su 11 zlatnih medalja, 17 srebrenih te 19 brončanih.
Također su uzeli pehare kao najbolji u kicku te pehar za drugu najbolju ekipu u borbama, navode u Koryju.

Za Buško blato nastupilo je 15 natjecatelja i svi su osvojili medalje od kojih je 15 zlatnih.

Zlato su u svojim kategorijama izborili:  Sara Ivančić, Leonarda Krišto, Ružica Pavić, Darija Sučić, Mihael Kovač, Ante Kovač, Ivana Kapulica, Danica Kapulica, Mirko Vuletić i Jozefina Krišto, srebro Katarina Kapulica, a broncu: Drago Pavić, Kristina Kapulica, Josip Kovač, Ivona Kapulica.

Najboljim kadetom turnira proglašen je Mihael Kovač, najboljom mlađom kadetkinjma A Ružica Pavić, najbolja mlađom kadetkinjom B Leonarda Krišto, dok je za najbolju juniorku proglašena Danica Kapulica, priopćeno je iz TKD Buško blato.

Za Šujicu je pak nastupilo 8 natjecatelja, a izborili su se za 8 medalja – 5 zlatnih, 2 srebrne i 1 brončanu.

Zlato su osvojili Marija Ćavar, Antea Zrno, Julija Barišić, Milana Krajina i najmlađa predstavnica ovoga kluba Elena Zrno, kojoj je ovo ujedno bilo i prvo natjecanje. Srebrenu medalju uzeli su Ivana Ćavar i Ante Barišić dok je brončanu medalju osvojila Helena Mioč.

Zlatna Marija Ćavar proglašena je najboljom seniorkom turnira.

Organizatori zahvaljuju svim sponzorima koji su ih podržali te tomislavgradskim mažoretkinjama koje su svojom koreografijiom uveličale ovo prvenstvo.

TKD klubovi: Koriyo, Buško blato i Šujica/Tomislavcity